Haber Tempo

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Gördesli öğrencilerden AAT'ye yakın mercek

Gördesli öğrencilerden AAT'ye yakın mercek

Haber Haber -
79 0

MASKİ Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, gelecek nesilde çevreye duyarlılık bilinci oluşturmak ve doğayı korumanın önemini vurgulamak amacıyla başlatılan proje kapsamında Gördes ilçesinde eğitim gören 487 öğrenci öğretmenleriyle birlikte Gördes İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı.

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Manisa merkez ve ilçelerinde eğitim gören öğrencilerin atıksu arıtma tesislerinde suyun arıtılma süreçlerini ve sağlıklı bir şekilde doğaya deşarjını inceleyerek öğrenmeleri amacıyla proje hayata geçirildi.

Tüm ilçelerde devam eden proje kapsamında Gördes ilçesinde eğitim gören 487 öğrenci öğretmenleriyle birlikte Gördes İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri’nde ağırlandı.

Öğrencilere ve öğretmenlere Atıksu Arıtma Daire Başkanlığına bağlı yetkili personel tarafından atıksu arıtım süreçleri anlatıldı. Suyun hanelerden tesise gelişi ve arıtıldıktan sonra doğaya deşarjına kadar olan süreç ile ilgili detaylı bilgi verildi. Süreci ilgiyle takip eden ve incelemeler yapan öğrenciler merak ettikleri soruları sorma fırsatı da buldu. Ayrıca öğrencilere atıksu arıtma tesislerinde görev yapan meslek grupları hakkında bilgi verildi. Program sonunda öğrencilere Büyükşehir Belediyesinin yeni eğitim hizmetlerinden biri olan MABEM Kart hediye edildi.

Kaynak : www.igfhaber.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir